کیک سیب و دارچین یکی از دسرهای همه پسند است.  می‌توانید با صرف زمان و هزینه کم این کیک خوشمزه را درست کنید و از طعم آن  لذت ببرید. این کیک انتخاب مناسبی برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی  است. همچنین درست کردن این کیک برای تعداد بالا راحت‌تر از سایر کیک‌ها است  و انتخاب خوبی برای پذیرایی از مهمان‌هاست به این دلیل که هم طعم خوبی  دارد و هم برش دادن و تقسیم کردن آن بدون از  بین رفتن زیبایی ظاهری آن  امکان پذیر است.

طعم سیب و دارچین در کنار هم بسیار عالی است و عطر  فوق العاده‌ای هم دارد. علاوه بر کیک سیب و دارچین، پیشنهاد می‌کنیم دستور  تهیه قرابیه سیب و دارچین و ترایفل سیب و دارچین را هم از دست ندهید.به طور  کلی همه کیک‌ها مواد پایه ثابتی دارند و تفاوت مزه‌ای اونا فقط به برخی  مواد ثانویه و روش‌ها و تکنیکای پخت بستگی داره. من اینجا تکنیک هایی که  خودم استفاده میکنم و بر اساس تجربه به دست اومده رو میگم. خب بریم سراغ  ادامه دستور پختمون در قسمت آشپزی از اکالا بلاگ مواد زیر رو آماده کنید.

مواد لازم طرز تهیه کیک سیب و دارچین

تخم مرغچهار  عدد ( بهتره تخم مرغ ها رو از یخچال بیرون بیارین و بزارین به دمای محیط  برسن بعد ازشون استفاده کنید. این یکی از تکنیکاییه که خیلی توی مزه نهایی  کیک مهمه)
شکریک پیمانه
شیر یا آبیک پیمانه
روغنیک پیمانه
وانیلیک سر چاقو
بیکینگ پودریه قاشق چایخوری
آرددو و نیم پیمانه
سیبمتوسط دو عدد
دارچیندو  قاشق غذاخوری (این مقدار سلیقه ایه و قابل تغییره. البته بهترین اندازه  دارچین بعد از چند بار درست کردن این کیک و طبق تجربه دستتون میاد.)