طرز تهیه کیک سیب و دارچینی خانگی :

بدون شک یکی از خوشمزه ترین کیک های دنیا کیک سیب است که ترکیب آن با دارچین و گردو می تواند طعم آن را لذیذتر کند، این کیک دارای بافت نرمی است و می توانید به راحتی برای تعداد نفرات زیاد ، این کیک را تهیه کنید.

کیک سیب

کیک سیب خانگی

مواد لازم برای کیک سیب دارچینی

مواد لازممقدار لازم
آرد1 پیمانه
شکر1/2 پیمانه
شیر یا آب1/2 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
کره75 گرم
بکینگ پودرا قاشق مرباخوری
وانیلنوک قاشق چایخوری
دارچین1 قاشق مرباخوری
سیب1 عدد بزرگ
کشمش1 قاشق سوپخوری
گردو خرد شده1 قاشق سوپخوری
روغن مایعبه مقدار لازم

دستور تهیه کیک سیب دارچینی

مرحله اول درست کردن کیک سیب

ابتدا  کره را از یخچال بیرون آورید تا کمی نرم شود این کار باعث میشود کره با  مواد دیگر بهتر ترکیب شود، سپس فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا در طول  آماده سازی مواد کیک گرم شود.

مرحله دوم

سیب  ها را پوست گرفته و ریز خرد کنید و با کشمش و گردو مخلوط کرده و کمی کره  اضافه کنید ، سپس داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا کمی تفت  بخورد.

مرحله سوم

کره  نرم شده و شکر را داخل کاسه ای بریزید و با هم زن برقی خوب بزنید تا با هم  ترکیب شوند، سپس دو عدد تخم مرغ را به مواد اضافه کنید و با هم زن برقی  خوب هم بزنید. بعد از مخلوط شدن تخم مرغ ها شیر یا آب را بریزید و دوباره  هم بزنید .

مرحله چهارم

در  ادامه آرد، بکینگ پودر، وانیل و دارچین را با هم مخلوط کرده و چند بار الک  کنید . بعد کم کم به موادتان اضافه کنید و با هم زن دستی یا لیسک خوب هم  بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند و خمیر کیک یکدست شود.

مرحله چهارم

قالب  مورد نظرتان را چرب کنید و ابتدا مخلوط سیب و گردو را بریزید و با قاشق  خوب پهن کنید سپس مایه کیک را افزوده و برای 45 تا 50 دقیقه در فری که از  قبل گرم شده بگذارید تا بپزد.

کیک سیب خانگی